Krátké resymé posledního špílu Cecka s Kometou D

30. 04. 2015

Tak a je tu netradičně tradiční krátké resymé.

Tentokrát posledního matche Céčka v VI. lize proti Kometě.

Tomu, že půjde do "tuhého" nasvědčovalo už několik skutečností předem. Nejen že soupeř měl dlouhodobě výborné výsledky a my se zlepšili ke konci. Ale taky si to už delší dobu cvrlikali badmintonoví vrabci :-) Nervozita a taktika gradovala tak, že mi vedoucí a kapitán celé Komety např. málem zapřel své treningové neděle.  Úsměvný s odstupem času je fakt, že mi neodpovídal na to, s jakými hrávají míči a nakonec si na to "nemohl vzpomenout" :-D Dávalo to tušit, že půjde o hodně.

Samotný špíl byl celkově opravdu velmi vyrovnaný. Svědčí  o tom neuvěřitelně vyrovnané a nakonec námi neuveřitelně dobře zvládnuté koncovky jak 2. Mužského debla, tak i nervydrásajícího Mixa.

Nejsem si uplně jisty, jestli presne toto mají fanoušci rádi nebo právě naopak :-)) Ale myslím, že bylo na co koukat.

Rovnou všem lidičkám děkujeme za podporu, ať už ste fandili nebo radili přímo u kurtů, nebo ste nám drželi všecky 4 palce z domova! ! ! Atmoška byla fakt skvělá, díky všem!  A díky též za gratulace!

Takže zkráceně: Hustě dobře my!! :-p

No přes potíže se sestavou a ?otazníkem nad startem Týny a nalezením normálního termínu, sme utkání s velkým nasazením a s notnou dávkou štěstí zvládli na výbornou. A to i přesto, že sem soupeři daroval 1 bod za nic. Bylo by přece blbé aby sme hlavního favorita soutěže jako outsideři sklepli 6:2 co říkáte :-)

Hráli sme opravdu s těžkým a nevyzpytatelným soupeřem. Myslím, že si každopadně můžeme opravdu pogratulovat, nejenom jak sme zmákli tento match ale i průběžně celou VI. Ligu.

Rozebral bych jednotlivé matche asi takto:

Jen pro připomenutí Milan s Michalem otáčeli ve 3. Setu ze stavu snad 14:18 na 21:18 pro nás (!!!). Tak to teda nevymyslíš.  A smekáme klobouk kluci!!!

Mix v podání Haňule a Milana – ve 3. Setu snad vedli 18:12 (?!?!?!!) . Soupeř srovnává  na 18:18. Fanoušky berou mdloby. Poté uskakuje dokonce na  18:20 ty jo.  Milan nato směřuje míč přesně mířeným bekhendem k lajně soupeře… Následně Haňule luxusně servíruje  a mix je jejich / náš!!!  Ještě jednou klobouček !

Náš úvodní debl s Jardem (jj, tentokrát sem ho nenechal hrát se mnou mixa :-) začal teda hodně nervozně, stahovali sme výrazný náskok snad  7:15 na 15:15 aby pak Komeťáci doklepli  1. Set. To už sme se ale uklidnili, vyslechli rady Prekouše a věděli ,že jsou Máca s Marianem poměrně hratelní. A přesto že sme nehráli úplně podle svých představ, nakonec sme tomuto ostřílenému páru dovolili uhrát 12 resp 18 míčů.

Když skočím k předposlednímu špílu, ŽS, kde nastoupila Tyna proti dříve druholigové Belánové, asi nikdo nečekal zázraky. Týnka se ale do své hry zakousla a uhrála velmi pěkný výsledek 16:21 a 18:21 z našeho pohledu, kdy ve druhém setu dokonce vedla 18:něco. Při večerním pivku sme se dozveděli, že dokonce zapomněla na brzké ranní vztávaní ve 4:00 hod :-D Takže věříme  a budeme držet palce, abys ji při nejbližší odvetě  klepla :-)

Aby těch vyrovnaných her nebylo málo, 2:1  a 21:18 ve třetím se končil i ženský debl.  I zde dostala důveru dříve 2ligová hráčka Belánová. Sice po delší pauze, po mateřské, přesto dělat tady bod muselo být opravdu těžké a Haňula S Týnou se toho nezalekly a dělali tu důležitýho boda! Krásně holky!!!

2. bod sme ztratili proti překvapivě solidnímu výkonu Mr. Belána, na kterém si vylámal zuby Jarda Trkan. Přesto že Jarda hrál, co to šlo, proti soupeři ve čt.30.4. při svém premierovém špílu na soupeře recept nenašel.  Věřím, že příští odveta by vypadala úplně jinak.

Ještě zbývá zrekapitulovat můj špíl s Lukynem Ostrým a Jardův s Mr. Hornungem.

Tož já sem úplně nevěděl co od Lukáše čekat. Při našem  2. Ligovém zápase právě s Kometou hrál s Márou 25:23 ve 3. setu. Poslední výsledky proti Spartaku a Badmenovi odehrál taky  velice solidně /až to vypadalo, že byly výsledky „napsané“/ Takže jistý respekt tam byl. Ostatne jako k celému utkání s nevyzpytatelnou Kometou. Očekával sem dost vyrovnaný boj. Myslím ale, že všechny Komeťáky včetně Lukáše „zpařili“ naše vítězství v obou úvodních deblech, kde čekali jisté body a my je obrátili na svou stranu. Možná i díky tomu byl výsledek 21:14 a 21:13 pro mě.

A ještě Jarda S. proti velké neznámé – Mr. Hornungovi. Zápas sem neviděl, ale soupeř je známý silnou smečí a vyhranou rukou, což se myslím potvrdilo a Jardovi občas dost zatápěl. Na druhou stranu měl také nejakou dobu badmintonovou pauzu, což mělo hrát v Jardův prospěch. Nakonec tedy  asi nikdo nepochyboval, že by Jarda dostatečně nezabojoval a nechal si ujít své další singlové vítezství :-) 21:18 a 21:12 pro Jardu. Co k tomu dodat. Asi by měl trochu potrainovat, což :-p (ne, sranda:-p)

Sme tím pádem 2. v konečném pořadí! Super! No, aby nám vítězství nestouplo brzo do hlavy, čeká nás tím pádem baráž s celky Podivína a VUT Brno. Někdy v týdnu 16.-24.5. na neutrální půdě.

Tak co už se těšíte?? Doufám, že jo. Ted si pekně odpočinte a užijte víkend.

A na trenálu ahoj.

PS: Pjeceda by nás mohl pozvat na pivko ;-p

PS2: Jedna zajímavost: Dva úplně nejvyrovnanější zápasy ze všech 52 odehraných zápasů celé saisóny sme měli my, a shodou okolností právě s Kometou. Na míče jsme odehrály zápasy 332:333 a 373:370.