Začátek sezóny

Začátek sezóny

31. 10. 2016

Vlivem zranění (Michala Šota), pro mnohé překvapivého rozhodnutí (deblového dua Likouš + Pjedseda), stěhování a očekávání (Libika a Péti), dalších přesunů a příchodu několika nových hráčů (Zdena, Zbyňa, Hanka, Eliška) mají soupisky pro tento ročník trochu pozměněnou podobu.

Všechny týmy (A, B, C) mají již svou letošní premieru za sebou. Tým B se v neděli 25. 9. utkal v domácí tělocvičně, na ZŠ Horní, s týmem Chropyně B. Soupeř zde vážil poměrně dlouhou cestu a tak si určitě nejel pouze pro dobrý pocit z účasti a pár litrů burčáku, ale i pro nějaké ty body. Naše béčko, v duchu úsloví…"Nepřepal začátek…" a taky určité bodové solidarity, počalo pozvolna budovat stabilní bodové základy a na výsledku založené přátelské vztahy s přespolními. Tak se stalo, že po posledním zápase bylo skóre 4:4 a obě družstva si připsaly v úvodním zápase sezony shodně po dvou bodech.

Další zápas čekal tým B ve čtvrtek 6. 10. 2016 na Kuklenské, kde se utkali s domácím týmem Kuklenská A. K překvapení všech se v řadách soupeře objevil i Jiří Kuba, který byl ještě do počátku této sezony kmenovým hráčem Premiery BC hostujícím v týmu BC Badmen, kde však spíš zastával roli čestného člena a soupiskové zálohy družstva. Naši hráči se opět zhostili své role přiměřeně a v duchu předchozího zápasu uhráli výsledek 4:4. Další dva body doma! :-)

Tým C přivítal v pondělí 26. 9. 2016 soupeře z nedalekých Židlochovic (Sokol Židlochovice B). Utkání začalo tradičně debly. V těch se našim párům vedlo velice dobře a trojbodové vedení bylo záhy na naší straně. Následující 4 singly skóre utkání srovnaly, ale díky houževnatě hrajícímu Zdenálovi a jeho vítězství v jeho premiérovém zápase za Premieru, bylo skóre stále o jeden bod příznivější pro náš tým. O vítězství nebo remíze tak rozhodoval až závěrečný mix. V něm proti sobě nastoupili, na naší straně ostřílený, muziku tvrdící Honza Lick (tzv. Likouš), kterému síť zkrášlovala a svými trilky zpestřovala Danča Janečková (tzv. Danča :D) a na straně soupeře mladý a kvalitně hrající Petr Gola jemuž síť obhospodařovala zkušená p. Vidrmertová. Po vyrovnané bitvě, zejména v prvním setu (23:21), se z vítězství radoval náš pár a tak si na domácí půdě Premiera C vybojovala zasloužené vítězství 5:3 JJupiiijouuu!!!

Přesně o týden později 3. 10. 2016 zavedl druhý zápas náš tým C do nedalekých Hustopečí. Hráče zde mají kvalitní a na místní "povětrnostní a letové" podmínky je dobré si chvilku zvykat a tak zde naše hráče/ky čekal nelehký úkol. Absence Likouše situaci ještě stěžovala. Týmu Hustopečí zřejmě ten večer povečeřel lehce, ale výživně a tak se z řádného vítězství mohla radovat akorát naše čerstvá posila Zdenál a holky v deblu. Které se z důvodu nenastoupení soupeřek do zápasu ani moc nezapotily. Podtrženo a sečteno Premiera 2 : Hustopeče 6. Vyhrát hold nejde každý den a své o tom ví i tým A.

Tým A zahájil svou sezonu v sobotu 15. 10. 2016 dvojzápasem proti celkům VSK VŠV Brno (Veterina) a přespolním TJ Start Jihlava A. Jihlaváci se po předloňském sestupu do 3. ligy minulý rok opět navrátili zpět do 2. ligy a i když jsou to kluci/holky šikovní, moc radosti nám jejich návrat nepřinesl, spíš naopak. Utkání se konala v hale Jehnic a dalším hrajícím týmem byly Židlochovice A. V prvním zápase náš badmintonový um prověřili badmintonisté/ky z Veteriny. Po prvních deblech a singlech bylo skóre 2:3 ve prospěch soupeře a vše tak nasvědčovalo vyrovnanému špílu. Na své si přišel i Tom Bičan, který na postu týmové jedničky porazil v třísetové bitvě Pavla Halsche (vzhledem k tomu, že za poslední 4 měsíce byl tak na dvou trénincích - obdivuhodný výkon:). Další zápasy však byly již v režii hráčů/ek z Veteriny a tak náš první zápas skončil 2:6 ve prospěch soupeře.

Další zápas nás čekali „posilnění“ (svačinou a novými hráči) Jihlaváci. Již první zápasy, i ty nejoptimističtější z nás, rychle přesvědčily o tom, že nejlepší způsob jak naložit s tímto dnem bude aktivovat ego ochranné mechanismy, pokochat se pěkným počasím (který ten den opravdu bylo) a dát si nějaký moooc dobrý oběd. Stalo se… a tak Vám k tomu můžu už jen říct, že prohra 0:8 je vlastně taktický prvek naši důmyslně promyšlené strategie jak na začátku sezony nechat soupeře namlsat, abychom se na jejím konci mohli radovat my!!! … :D