Večer na Kometě

Večer na Kometě

22. 11. 2017

Tak za sebou máme druhé kolo a na mne padla povinnost napsat resumé. (Stalo se to po "určitě demokratickém hlasování" . Nebyla jsem u toho (to jen aby jste věděli co se dá stihnout, než si stihnete odskočit na WC)).

Kometa C vs. BC Premiera C

A na úvod jsme si dali mužské debly. Zdeněk s Tomem, si se soupeřem hladce poradili a získali tak první bod na naši stranu. Naše deblové jedničky si chtěly oproti tomu užít kurtu co nejdéle a tak se odehrál jeden z mnoha třísetových zápasů, který proti stejně zkušené dvojici (Máca Svoboda a Marian Blažek) nakonec naši kluci dotáhli až k druhému bodu pro nás. Pak nastoupily Verča s Dančou do ženského deblu. A byl z toho další tříseťák. První set vyhrály soupeřky, druhý naše holky. Ve třetím setu se odehrála bitva nervů.  A i když byla Danča velmi nervózní a Klára s Irčou přenesly většinu úderů na ni, přece jen se našim holkám podařilo získat i třetí bod.

Poté přišly na řadu singlové zápasy. Tomáš i Zdeněk prošli svými zápasy bez ztráty kytičky a tak už jsme měli jisté vítězství. Karel, který zatím na tréninky moc nechodí, ale zápas od zápasu se zlepšuje, tentokrát ještě bod nezískal, alespoň soupeře potrápil a bod Kometě dal až po třech setech. Verča si s Klárou od začátku věděla rady a hru si pohlídala až k hladkému vítězství.

Na závěr nastoupily mixové páry. Já s Likoušem proti zkušeným a sehraným Blažkům. Snažila jsem se to Honzovi moc nekazit :-) a vzhledem k tomu, že on je prostě úžasný a dokáže mě psychicky podržet, tak jsme dotáhli skóre na úžasných 7:1.

BC Hamry nad Sázavou vs. BC Premiera C

Jako druzí proti nám nastoupily kluci a holky z Hamrů (vlastně prý ze Žďáru). Honzové se tentokrát moc zdržovat nechtěli (nejspíš měli venku zapálenou a nedokouřenou cigaretu) a kluky dali už ve dvou setech. Zato druhý debl se zadýchal víc než se jim asi líbilo. Omladina ze Žďáru jim dala zabrat a Tomáš se Zdeňkem je udolali až po třech setech. Holky to měli tentokrát o něco jednodušší a se soupeřkami si poradili celkem hladce. A už jsme měli hezký bodový náskok a nastoupily singly.

Zdeňka musím moc pochválit, protože se hru od hry zlepšuje a proto mu odpustím i to, že si ze mě, i když jsem jeho vedoucí, stále dělá legraci. :-)  A dokonce chvílemi přestává držet raketu jako na tenise. Tomáš dával po celou dobu svého zápasu naději Petrovi Zítkovi, že získá cenný skalp. Ale nedal se a jeho technická ruka nakonec slavila vítězství. A už tu máme Karla, který si v neděli zahrál sice jen dva zápasy, ale oba na tři sety a ten druhý dotáhl do zaslouženého zisku našeho šestého bodu. Gratuluji!
Verča, která je nevím proč, se svou hrou neustále nespokojená...:-) (mně by stačilo hrát z poloviny jako ona) porazila v singlu svou soupeřku sice ve třech setech, ale ty dva vítězné byly odehrány s přehledem.

Nakonec jsme v mixu s Honzou dotáhli naše skóre na ještě úžasnějších 8:0

Na obou vítězstvích jsme se podíleli všichni, a všem moc děkuji, ale nesmíme usnout na vavřínech. A vzhledem k tomu, že Verču a Toma využijeme už jen v předehrávce třetího kola, budu doufat, že se budeme potkávat na trénincích čím dál častěji, aby to nevypadalo, že bez nich už neuhrajeme nic.

Uf, mám to za sebou. A protože jsem vedoucí (i když jen céčka) a mám určité pravomoci, tak tuto spisovatelskou nadšenost ustanovuji putovní a štafetu pro další kolo předávám Zdeňkovi... To máš za to :-)

Sportu zdar, badmintonu zvlášť!

Hanka